Koteria
Warszawa ( mapka )
ul. Chrzanowskiego 13
poniedz.-piątek: godz. 9–19
sobota 9–13

tel.: 535 870 225
szyld

Kim jesteśmy - wolontariusze i osoby współpracujące z Koterią

Działalność Ośrodka przyciągneła wielu pełnych zaangażowania i pasji wolontariuszy. To osoby wyjątkowo ważne. W większości aktywni zawodowo, osiągający sukcesy na polu prywatnym jak i zawodowym. Swój wolny czas, bezinteresownie poświęcają na rzecz działań KOTERII.

Jeśli chcesz do nas dołączyć i misja Koterii jest Ci bliska zapraszamy do kontaktu z nam: koteria@argos.org.pl • Marta Auerbach - jestem świeżą kociarą i świeżutkim wolontariuszem. Do Koterii trafiłam właściwie chwilę temu - niedługo będzie rok - szukając swojej niszy. Pierwsze kroki skierowałam na AAAdopcyjne i jestem tam do dzisiaj. I dobrze mi tam bardzo!

 • Halina Czołoszyńska - jest ekonomistką po SGPiS, od trzech lat na emeryturze.Kotka Miśka pojawiła się w moim życiu 8 lat temu i tak się zaczęło. Mieszkają z nami rezydenci: Miśka, Antoś, Lucek, Duszka, Funia i Burasia (w kanapie) oraz  tymczasy aktualnie: Fela, Melek i Puszek no i oczywiście jeszcze jest jeż, ale już niedługo pójdzie do lasu”.

 • Olga Górska - Jestem absolwentką socjologii, prowadzę wraz z rodziną mały biznes. Kociarą jestem od kiedy pamiętam. Swojego pierwszego kota wypłakałam, a mama nie mogąc znieść moich łez zgodziła się na nowego domownika. Kot senior żyje i ma się świetnie. Mieszkanie dzielę z szylkretką Michaliną i rudasem Muniem. Jestem też "mamą chrzestną" dwóch kotów mojego brata (w tym wspomnianego seniora, który bezgranicznie pokochał brata i to z nim mieszka). O koterii dowiedziałam się przy okazji udziału w różnych facebook'owych wydarzeniach. Do tej pory moja pomoc ograniczała się do przelewania niewielkich sum na ratowanie zwierząt i ogłaszania ich na tablicy. Pomyślałam, że warto by zrobić trochę więcej. Jeszcze nie wiem na ile i jak będę pomocna w koterii, ale od czegoś trzeba zacząć.

 • Ewa Lenc - Z Koterią związana jestem od pierwszego dnia jej istnienia. Moim najważniejszym zadaniem jest pomoc opiekunom kotów wolno żyjących w wyłapaniu tychże do kastracji. Staram się również pomagać w szukaniu domów dla oswojonych kotów trafiających do koterii oraz jestem domem tymczasowym. Pracuję zawodowo,mam dwa ukochane koty Tośkę i Maurycego.

 • Marta Chrzczanowicz - jestem absolwentką filologii polskiej oraz studiów podyplomowych z redakcji tekstu. Koty zafascynowały mnie już we wczesnym dzieciństwie i od tamtej pory sukcesywnie pogłębiałam swoją wiedzę na ich temat, uczestnicząc w wielu seminariach a także kończąc kurs Studium kot - zachowania prawidłowe i zaburzenia behawioralne. Zawsze chętnie brałam udział w akcjach charytatywnych na rzecz pomocy tym niesamowitym zwierzętom, pomagałam też w szukaniu domów stałych kotom ogłaszanym na Facebooku poprzez udostępnianie informacji na ich temat. Z Koterią zetknęłam się po raz pierwszy na wystawie kotów rasowych kilka lat temu i od tamtej pory z dużym zainteresowaniem obserwowałam poczynania Ośrodka. W ramach wolontariatu piszę teksty o kociej tematyce a jako że drugą moją pasją jest fotografia, ilustruję je zdjęciami mojego autorstwa a także propaguję misję Koterii. Prowadzę również na Facebooku Kocią Poradnię Kocia Poradnia-rady dla miłośników kotówk, gdzie dzielę się swoją wiedzą na temat kotów. Obecnie mam przyjemność i zaszczyt mieszkać z dwoma kochanymi kotami (kotką Tiną i jej synem kocurem Chillim), które codziennie stanowią dla mnie niewyczerpane źródło radości i inspiracji.

 • Anna Maciejuk - Psiara z urodzenia, kociara z wyboru. Wychowałam się w lesie, na gajówce. W domu były zawsze psy, odkąd pamiętam. Koty w moim życiu pojawiły się stosunkowo niedawno gdyż kilka lat temu i - co tu dużo mówić - zafascynowały mnie. Jestem zagorzałą zwolenniczką sterylizacji/kastracji kotów - według mnie to jedyny sposób na to żeby walczyć z bezdomnością tych zwierząt. Z Koterią zetknęłam się już jakiś czas temu, sterylizując w Ośrodku bezdomne koty. A ponieważ zapowiada się na to, że moja przygoda z kotami tak szybko się nie skończy, postanowiłam przyłączyć się do Koteryjnego Zespołu... Obecnie mieszkam pod Warszawą. Z wykształcenia jestem ogrodniczką po SGGW /a planowałam hodowlę koni i jeździectwo na AR w Lublinie - cóż życie.../. Ile kotów u mnie przebywa tego nikt nie wie /nawet ja, bo to się zmienia/. Poza kotami kocham książki i muzykę... taki nudny ze mnie typ ...
 • Iza Piórkowska – trafiła do Koterii na ostatnim roku studiów jako wolontariusz i już została. Dyplom lekarza weterynarii otrzymała w 2011 roku i od września pracowała w Koterii jako drugi lekarz. Zajmowała się adopcjami kotów, które nie mogą wrócic na ulicę. Prowadziła na FB stronę Aaadopcje z Koterii i Blogera - koteriaodkuchni. Od marca 2013 r. pracuje w łódzkim ZOO, a Koterię wspiera wirtualnie.

Wolontariusze ogłaszający nasze koty:

 • Iwana Połujanowa - Rzeczy które lubię: koty. Rzeczy, których nie lubię: pisać o sobie. W Koterii pomagam w ogłaszaniu kotów, działam zdalnie z dolnego śląska. Do grupy wolontariuszy trafiłam z koteryjnego ogłoszenia.

 • Marta Broniarek-Woźniak - Koty, książki, podróże i gotowanie (kolejność przypadkowa) to całe jej życie. Posiadaczka 3 domowych + 3 ‘nadwornych’ szczęśliwych kotów oraz jednego schroniskowego kundelka-emeryta, który pilnuje całej sfory. Od niedawna wirtualnie wspomaga Koterię w zamieszczaniu ogłoszeń o kotach szukających nowych domów i sprawia jej to ogromną radość – nawet nie wychodząc z domu można robić coś dobrego dla innych.

 • Justyna Majchrzak - psycholog i pracownik biurowy w jednej osobie. W wolnych chwilach natomiast wirtualna wolontariuszka Koterii. Na potrzebę sterylizacji oraz problem bezdomności kotów zwróciła moją uwagę moja kotka - Mysza, którą jeszcze jako bezdomną zgarnęłam sprzed pyska amstafowi - chciała się przytulić do jego właścicielki... Nie było mowy o zostawieniu jej na ulicy i tak już 3 lata okupuje kanapę. Potem była kolejna kotka, którą pewnego dnia zastałam na swojej wycieraczce, i kolejna... i jeszcze następna.. Znajomi mówią, że wśród okolicznych kotów rozeszła się plotka, gdzie można się zgłosić, najeść, przespać i jeszcze zostać wyczochranym - taka dola kociarza ;) Szczęśliwie po tymczasowym przystanku u mnie znalazły własne domy. Uświadomiły mi jednak jak ogromnym zagrożeniem dla oswojonego kota jest bezdomność i jak dużo dla zwierzaka może zmienić kilka minut poświęcone na dodanie ogłoszenia z informacją, iż szuka domu. I tak trafiłam do Koterii :)

 • Ewa Tkaczuk - z Koterią współpracuje wirtualnie, rozpowszechniając ogłoszenia adopcyjne. Poza tym studiuje italianistykę, z pasją tłumaczy literaturę i uczy włoskiego. W domu ma dwa duże, czarne kocury, do których próbuje mówić po włosku :).

 • Katarzyna Kruk-Nowak - Lektor języka szwedzkiego, do Koterii trafiłam przez przypadek, gdzieś trafiłam na ogłoszenie, że Koteria potrzebuje wirtualnych wolontariuszy więc pomyślałam "czemu nie?". Zajmuję się zamieszczaniem ogłoszeń o adopcjach, sama zaś jestem posiadaczką dwóch kotów wziętych z podwórka i kocham je ponad wszystko :)


Projekty graficzne dla Koterii tworzą:

 • Elżbieta Chojna - autorka graficznych projektów pierwszej strony Koterii, gadżetów, plakatu i ulotki. To rysunki jej kotów są rozpoznawalną wizytówką Koterii. Studiowała w warszawskiej Akademii Sztuk Pięknych, na Wydziale Grafiki, w pracowniach prof. Mieczysława Wasilewskiego (plakat), prof. Macieja Buszewicza (typografia) i prof. Lecha Majewskiego (grafika wydawnicza). W 1995 r. otrzymała dyplom z wyróżnieniem w pracowni prof. Lecha Majewskiego.
  Od 1996 r. regularnie uczestniczy w wystawach (Niemcy, Francja, Włochy, Hiszpania, Szwecja, Grecja, Bułgaria, Słowenia) i biennalach plakatu (Polska, Finlandia, Czechy, Słowacja, Bułgaria, Turcja, Rosja, Ukraina, Chiny, Tajwan, Japonia, Kolumbia, Meksyk, USA, Iran).
 • Marta Ludwiszewska - ilustratorka, graficzka, współzałożycielka Pajka Studio. Ma trzy koty, w głowie czwartego, sprawne ręce i milion pomysłów na minutę. Szczera do bólu, entuzjastycznie nastawiona do życia, próbuje wlać trochę magii do codzienności. Projektuje dla Koterii grafiki, które można będzie zobaczyć na kubkach, koszulkach, miseczkach i innych koteryjnych gadżetach. Jej prace zobaczycie na Facebooku: Martiszu Ludvikez i Ilustracje & inne historie, i blogu: martiszuludvikez.blogspot.com/

wolontariat koty warszawa, wolontariat koty, wolontariat dla zwierząt, wolontariat dla zwierząt warszawa, wolontariusze dla zwierząt, fundacja dla zwierząt wolontariat, wolontariat fundacja pro zwierzęca, fundacja dla kotów wolontariat, jak zostać wolontariuszem koty,

szukaj: 
facebook
Fundacja dla Zwierząt ARGOS, 04-886 Warszawa, ul. Garncarska 37A, KRS: 0000286138
tel. 22 615 52 82 | e-mail: fundacja@argos.org.pl | http://www.argos.org.pl
Bank PEKAO SA 47 1240 6133 1111 0000 4808 5915
Ośrodek KOTERIA ul. Chrzanowskiego 13, Warszawa, tel. 535 870 225
Kierownik Ośrodka Anna Wypych: tel. 603 651 044 | Lekarz weterynarii Iwona Kłucińska-Petschl tel. 502 642 932