Koteria
Warszawa ( mapka )
ul. Chrzanowskiego 13
poniedz.-piątek: godz. 9–19
sobota 9–13

tel.: 535 870 225
szyld

FAQ - przeczytaj nim zadzwonisz

Czy Koteria może wyłapać i zabrać gdzieś koty, znaleźć domy dla kotów ...
Nie, nie może. Koteria służy pomocą tym, którzy chcą opiekować się kotami miejskimi a nie tym, którzy chcą się ich pozbyć (niezależnie od powodów). Działamy dla rozwiązania problemu kotów tylko jedną drogą: pomocy opiekunom bezdomnych kotów w ograniczeniu ich rozrodczości. Dlatego też nie robimy nic z pominięciem konkretnego opiekuna, pod którego opiekę kot wraca po zabiegu.

Ile kosztuje wykastrowanie kota?
Zobacz nasz cennik.

Czy Koteria może pomóc leczyć koty będące własnością osób niezamożnych?
Nie. Po taką pomoc można próbować zwrócić się do ozostałych organizacji. Koteria zajmuje się kotami wolno zyjącymi.

Czy z Koterii można adoptować kota?
Tak. W Koterii bywają koty na tyle oswojone, że kwalifikują się do adopcji. O adopcji decydujemy w porozumieniu z opiekunem, który dostarczył kota.

Czy Koteria przyjmuje koty spoza terenu Warszawy?
Tak. Nie stosujemy żadnych formalnych ograniczeń terytorialnych, ale zawsze rejestrujemy skąd jest kot.

Czy można przywieźć kota w dowolnej chwili?
Zawsze należy uprzedzić Ośrodek telefonicznie (535 870 225). Mamy tylko kilkadziesiąt miejsc zajętych przez 7-dniowe i 2-dniowe "turnusy". Ze względu na kolejkę chętnych musimy dbać o płynność przyjmowania i wydawania zwierząt. Może się zdarzyć, że będziemy prosić o przełożenie terminu dostarczenia kota. Zapisy są tylko po to, by nikt nie został odprawiony z kotem spod drzwi Koterii z powodu braku miejsca.

Czy obowiązują jakieś godziny?
Tak. Ośrodek jest otwarty od 9.00 do 19.00, w soboty do 13.00. W niedziele nie przyjmujemy. Jeśli to naprawdę konieczne, kot może być przyjęty poza tymi godzinami. W sprawach pilnych prosimy o telefon pod nr 603 651 044 - cały dzień.

Czy można kota odebrać wcześniej?
Tak oczywiście, o ile opiekun może zapewnić mu opiekę pooperacyjną u siebie (obserwacja, ograniczenie ruchu) i oczywiście jeśli lekarz nie ma zastrzeżeń.

Czy Koteria leczy wolno żyjące koty?
Wszystkie koty, które trafiaja na zabieg kastracji i okazują się być chore są w Ośrodku leczone i wypuszczane na wolność dopiero gdy są zdrowe. Każdy przypadek dostarczonego nam kota traktujemy indywidualnie i mamy czas na obserwowanie naszych pacjentów. Także po to właśnie przetrzymujemy koty, a nie oddajemy ich od razu po wybudzeniu z narkozy.

Czy Koteria jest siedliskiem kocich epidemii?
Łatwo może nim być, jak każde miejsce stykania się wielu kotów różnego pochodzenia. Mamy procedury codziennej obsługi kotów, procedury tygodniowego mycia i odkażania całego ośrodka, mamy też procedury nadzwyczajne. Mamy izolatkę w której umieszczamy koty chore i trzy osobne sale dla kotów w czasie rekonwalescencji.

Dlaczego Koteria nie szczepi kotów przeciw chorobom zakaźnym?
Dlatego, że stres złapania, pobytu a zwłaszcza sam zabieg osłabiają odporność naszych pacjentów na tyle, że skuteczność szczepienia jest wątpliwa. Szczepienie powinno być powtórzone po dłuższym czasie, co w przypadku kotów miejskich jest najczęściej niewykonalne. Szczepimy zwierzęta tylko w szczególnych przypadkach (dłuższy pobyt, domy tymczasowe, adopcja).Dotyczy to także wścieklizny. Inaczej niż psy, koty podlegają obowiązkowemu szczepieniu przeciw wściekliźnie tylko wtedy, gdy trafiają do schronisk.

szukaj: 
facebook
Fundacja dla Zwierząt ARGOS, 04-886 Warszawa, ul. Garncarska 37A, KRS: 0000286138
tel. 22 615 52 82 | e-mail: fundacja@argos.org.pl | http://www.argos.org.pl
Bank PEKAO SA 47 1240 6133 1111 0000 4808 5915
Ośrodek KOTERIA ul. Chrzanowskiego 13, Warszawa, tel. 535 870 225
Kierownik Ośrodka Anna Wypych: tel. 603 651 044 | Lekarz weterynarii Iwona Kłucińska-Petschl tel. 502 642 932