Koteria
Warszawa ( mapka )
ul. Chrzanowskiego 13
poniedz.-piątek: godz. 9–19
sobota 9–13

tel.: 535 870 225

Szukanie domów stałych

Ogłoszenia
Poszukiwanie domu zaczynamy od opisania naszych tymczasowych podopiecznych. W ogłoszeniu należy podać wiek kota, stan zdrowia (szczepienie, kastracja) i opisać charakter. Treść ogłoszenia musi odpowiadać rzeczywistości, gdyż jakiekolwiek zafałszowania (np. "odmłodzenie" kota lub nieprawdziwy opis charakteru) spowodują nieprzyjemności, a adopcja może być przez to nieudana.

Bardzo ważnym elementem ogłoszenia są zdjęcia. Większość kotów znajduje domy dlatego, że ich zdjęcia ujęły nowych opiekunów. Zdjęcia powinny być kolorowe, wyraźne i zrobione w świetle dziennym. Należy pamiętać, że oczy kotów wyglądają bardzo źle kiedy odbija się w nich światło lampy błyskowej.

Ogłoszenia należy przygotować w formie papierowej i elektronicznej.

Wydrukowane ogłoszenia warto powiesić w lecznicach weterynaryjnych (w większości są tablice ogłoszeń zwierząt szukających domu), czy sklepach zoologicznych.

Ogłoszenia w formie elektronicznej zamieszczamy na portalach do tego przeznaczonych, np.:
www.adopcje.org
www.gumtree.pl
www.olx.pl

Można też szukać dla kota domu poprzez portale ogłoszeniowe i aukcyjne (np. Alegratka, Allegro), jednak należy pamiętać, że wówczas w treści musimy zamieścić zastrzeżenia, takie jak kontakt telefoniczny przed licytacją, prawo do nie oddania kota, możliwość zakończenia aukcji przed czasem.

Weryfikacja potencjalnych opiekunów

Kiedy skontaktuje się z nami osoba, która chce adoptować od nas kota, musimy dowiedzieć się jakie warunki kotu oferuje. Można to wstępnie ustalić podczas rozmowy telefonicznej lub wymiany korespondencji mailowej. Nie wahajmy się zadawać pytań i oczekujmy konkretnych odpowiedzi. Jeżeli z rozmowy wynika, że potencjalny Dom Stały nie ma dużego doświadczenia lub świadomości niektórych aspektów opieki nad kotem, musimy zorientować się, czy wykazuje chęć i gotowość zmiany swojego podejścia lub wyobrażeń. Potencjalny opiekun nie musi wiedzieć od razu wszystkiego, ale musi chcieć dowiedzieć się jak najwięcej i zapewnić kotu jak najlepsze warunki życia.

Kolejnym etapem jest wizyta przedadopcyjna. Zapraszamy potencjalnego nowego opiekuna do siebie, żeby zobaczył kota i zapoznał się z nim. Jest to też okazja do kolejnej rozmowy, bardziej szczegółowej. Nie powinno się oddawać kota podczas tej wizyty. Decyzja o adopcji musi być przemyślana i podjęta w spokoju.

Pamiętajmy, że nowy dom musi spełniać nasze wymagania. Jeśli mamy jakiekolwiek wątpliwości, mamy prawo odmówić wydania kota.

szukaj: 
facebook
Fundacja dla Zwierząt ARGOS, 04-886 Warszawa, ul. Garncarska 37A, KRS: 0000286138
tel. 22 615 52 82 | e-mail: fundacja@argos.org.pl | http://www.argos.org.pl
Bank PEKAO SA 47 1240 6133 1111 0000 4808 5915
Ośrodek KOTERIA ul. Chrzanowskiego 13, Warszawa, tel. 535 870 225
Kierownik Ośrodka Anna Wypych: tel. 603 651 044 | Lekarz weterynarii Iwona Kłucińska-Petschl tel. 502 642 932